Sprawdź, co ciekawego na Dzień Kobiet przygotował MDK w Radomsku

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wyjątkowy Dzień Kobiet, pełen kulturalnych wydarzeń.


Uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych im. T.Kotarbińskiego w Radomsku przygotowali wystawę prac pt. “Smoki z Ekonomika”. Wernisaż odbędzie się 8 marca o godz. 12 w galerii MDK.

W piątek, 8 marca o godz. 14 Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku “Wiem więcej” zaprasza na spektakl “Portrety kobiet”.

Spektakl w sali kameralnej. Wstęp wolny.

Również 8 marca odbędzie się koncert “Z Tobą na zawsze” w wykonaniu Radomszczańskiego Chóru Seniorów “Romantica”.

Koncert w sali kameralnej o godz. 17. Wstęp wolny.

Natomiast we foyer MDK będzie można oglądać wystawę Jacka Strojnego pt. “Jej portret”. Wernisaż odbędzie się 8 marca o godz. 17.00.

Jacek Strojny – ur. W 1962 r. w Strzałkowie. Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Redaktor strony insektarium.net. Z zamiłowania fotograf (makrofotografia) i rysownik – portrecista. Obie pasje realizuje amatorsko.

Wystawy indywidualne:

 • 2015 – Miejska Strefa Kultury – Ośrodek Sztuki – „Rysunek” – Łódź,
 • 2016 – Dom Seniora S.M. Piaski – wystawa indywidualna „Portret” – Łódź,
 • 07.2017 – „Rysunek” – Strzałkowo,
 • 06.2018 – „Makrofotografia” – Strzałkowo,
 • 03.2019 – „Makrofotografia, Rysunek” – Wielgomłyny,
 • 06.2022 –  „Wielki Makroświat” – Kodrąb,
 • 10.2022 – „Portrety” – Strzałkowo,
 • 12.2022 – „Twarzą w Twarz” – rysunek – Kobiele Wielkie,
 • 02.2023– „Być Kobietą” – Kodrąb,
 • 03.2023 – „Tajemniczy Makroświat” – MBP Radomsko,
 • 03.2024 – „Jej portret” – rysunek – MDK Radomsko.

Humor w kadrze, czyli maraton filmowy

MDK zaprasza na specjalny maraton filmowy pn. “Humor w kadrze”!

O 20:00 rozpoczynamy przygodę z “Miłością jak miód”, gdzie dwie wyjątkowe kobiety postanawiają zmienić swoje życie w zabawny sposób! A potem, o 22:00, czeka na Was “Jak ukradłem 100 milionów” – bo czasem trzeba pośmiać się z własnych perypetii, prawda?

Przyjdźcie, uśmiechnijcie się razem z nami i spędźcie ten wyjątkowy wieczór w kinie! Bilety już czekają na Was! – zapraszają pracownicy MDK.

Kasa MDK, tel. 519 144 508

Miłość jak miód / 2D / godz. 20.00

reż. Maciej Migas, komedia romantyczna, Polska 2024, 98 minut, od 15 lat

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Jak ukradłem 100 milionów / 2D/ godz. 22.00

reż. Michał Węgrzyn, komedia, Polska 2024, 95 minut, od 15 lat

Ed ma pieniądze – całe 100 milionów – piękną ukochaną i głowę na karku. A więc wszystko, by osiągnąć sukces! Ale przy okazji ma też kilka problemów. Po pierwsze, pieniądze ukradł, przez co kolejny rok ma spędzić w więzieniu. Po drugie, narzeczonej wmówił, że wyjeżdża służbowo do Nowego Jorku… Tak wygląda punkt wyjścia zwariowanej komedii, która stara się odpowiedzieć na postawione na początku filmu pytanie – jak ukraść 100 milionów i przetrwać? To będzie jazda bez trzymanki!Bilety na pojedyncze tytuły: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 14 zł grupowy Karnet: 24 zł.


Natomiast na zakończenie wydarzeń z okazji święta kobiet w niedzielę, 10 marca odbędzie sie koncert „Wino, kobiety i śpiew dla mężczyzn…” w wykonaniu chóru Złota Nutka.

Koncert o godz. 17 w sali kameralnej. Wstęp wolny.Czytaj też: Spotkanie autorskie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD