Sprawdź za darmo oświetlenie w swoim samochodzie

Reklama

Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut w stacji kontroli pojazdów ELCAR Auto Centrum przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.


W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”.

Na terenie powiatu radomszczańskiego w działania zaangażowała się stacja kontroli pojazdów mieszcząca się przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. W ramach kampanii w soboty: 21 i 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów.

Światła – oczy twojego samochodu

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego – wyjaśnia młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Czytaj też: Dwóch nietrzeźwych kierujących na zmianę kierowało fiatem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD