Sprzedajesz rzeczy przez Internet? Uważaj na oszustów!

Reklama

Oszuści za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów aukcyjnych wyłudzają pieniądze od osób sprzedających róże produkty. Niczego nieświadoma ofiara wchodzi na link, który przekieruje ją na stroną internetową, gdzie wpisuje dane z kart płatniczych lub hasła do bankowości internetowej, tracąc przy tym swoje oszczędności. Uważaj na oszustów.


Radomszczańscy policjanci nadal odnotowują zgłoszenia dotyczące oszustw dokonywanych za pośrednictwem znanego internetowego portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i nie przekazywanie żadnych danych z kart kredytowych oraz loginów i haseł do kont bankowych. Oszuści biorą na cel osoby, który w sieci sprzedają swój towar – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Przestępcy pod pretekstem zakupy danego produktu wysyłają do sprzedającego link, który przekierowuje ich do strony złudnie przypominającą portal ogłoszeniowy. Do załączonego linku jest podana instrukcja postępowania, aby odebrać pieniądze od rzekomego kupującego. Niczego nieświadoma ofiara podaje oszustom dane z karty płatniczej bądź kredytowej lub rachunków bankowych.

Pamiętajmy!

Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe i ich odnośniki, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze, nigdy nie podawajmy swoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób uchronimy się przed utratą zebranych oszczędności!


Czytaj też: Niezabezpieczone auto stoczyło się na 58-latkę. Kobieta trafiła do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD