Starsi mieszkańcy mogą liczyć na więcej. Radomsko z nowym dofinansowaniem

Reklama

Ponad 335 tys. zł trafi do Radomska w ramach rządowego programu „Opieka 75+”. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu miasto będzie mogło rozszerzyć wsparcie dla najstarszych mieszkańców, którzy na co dzień potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu.


Środki w wysokości 335 010 zł pochodzą z budżetu państwa. Samorząd do realizacji zadania dołoży 223 340 zł. Program będzie prowadzony przez Centrum Usług Społecznych w Radomsku.

Dofinansowanie pozwoli zwiększyć liczbę i dostępność usług opiekuńczych świadczonych w domach seniorów. Chodzi zarówno o pomoc w codziennych obowiązkach, jak i specjalistyczne usługi dla osób wymagających większego wsparcia ze względu na stan zdrowia.

Program skierowany jest do mieszkańców, którzy ukończyli 75. rok życia. Mogą z niego skorzystać osoby samotne, prowadzące samodzielne gospodarstwo domowe, a także seniorzy mieszkający z rodziną, jeśli wymagają pomocy w codziennym życiu.

Celem programu jest umożliwienie osobom starszym jak najdłuższego pozostawania w swoim domu i znanym sobie otoczeniu. To rozwiązanie, które nie tylko poprawia komfort życia seniorów, ale także daje im większe poczucie bezpieczeństwa i samodzielności.

 


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD