Sukces uczniów Elektryka. Szkoła wzbogaci się o mobilną pracownię

Reklama

Sukcesem zakończyło się uczestnictwo „Elektryka” w projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod hasłem „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Szkoła otrzyma pracownię składającą się z 16 laptopów, mobilnej szafy i interaktywnego monitora.


Jak informuje Aneta Jędrzejczyk, nauczycielka Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, uczniowie jeszcze w czerwcu wzięli udział w kursie on-line „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” oraz stworzyli materiały graficzne: hasło kampanii promującej bezpieczeństwo w sieci w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem.

Pierwszy raz braliśmy udział w konkursie, w którym trzeba było utworzyć nie grafikę, nie obrazek a posta. Staraliśmy się, żeby był interesujący i zachęcał do refleksji nad zagrożeniami płynącymi z sieci. Prac projektowych nie było wiele, ale były naprawdę ciekawe i intrygujące. Warto wymienić tu super profesjonalne prace uczniów z profilu technik reklamy, którzy pod kierunkiem nauczycielki Emilii Marszał stworzyli prawdziwe cuda. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Martyny Kaźmierczak „Spiderman w sieci”. Piękne projekty graficzne sporządziły Daria Sosnowicz, Dominika Zasada, Tymoteusz Kluza i Justyna Kucharska. Projekt całości posta opracowali programiści z obecnej klasy 2l : Zuzanna Lewandowska i Bruno Rogalski – opowiada Agnieszka Orłowska, koordynatorka projektu.

Mobilna pracownia w Elektryku

Utworzony post zyskał uznanie komisji konkursowej i w efekcie Elektryk wzbogacił się o mobilną pracownię komputerową wraz z oprogramowaniem.

Konkursy, takie jak ten przygotowany przez NASK, są wspaniałym narzędziem edukacyjnym. Atrakcyjne nagrody są tylko dodatkiem, bo prawdziwą wartość stanowi wiedza i nabycie nowych kompetencji, które umożliwią dzieciom i młodzieży sprawne, a przede wszystkim bezpieczne poruszanie się w cyfrowym świecie – mówił minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński ogłaszając wyniki podczas konferencji prasowej w Kobyłce.

Na konkurs wpłynęło 3075 zgłoszeń, mobilne pracownie przyznano 800 placówkom.


Czytaj też: Uczniowie Elektryka na przedborskim szlaku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD