Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych pupili

Reklama

Dzisiaj obchodzimy nietypowe święto naszych małych przyjaciół. Od 2006 r. 17 lutego jest w Polsce Dniem Kota.


Ten jeden dzień w roku ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Nad losem bezdomnych i porzuconych kotów niezmiennie od wielu lat czuwa Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Panią Angelikę Chodorek zna niemalże każdy. To właśnie ona, jak nikt inny w Radomsku dba o bezdomne zwierzęta na terenie nie tylko miasta, ale też powiatu.

Zima to trudny czas dla kotów, a Kocia Arka szczególnie teraz potrzebuje pomocy.

Ludzie często do nas dzwonią w sprawie interwencji, ale niestety sami nie chcą pomagać tutaj lokalnie. Mamy ogromne wydatki, a utrzymujemy się tylko z darowizn dobrych ludzi. Towarzystwo potrzebuje wsparcia, liczy się każda złotówka. Potrzebna jest karma i żwirek, które można dostarczyć do kociej arki i pieniądze na pokrycie zabiegów weterynaryjnych – mówi prezes Angelika Chodorek.

Link do zbiórki – https://www.ratujemyzwierzaki.pl/rtoz.

Choć mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, kot też ma zadatki na dobrego kompana. Często indywidualista, samotnik. To kot wybiera sobie człowieka. Mimo utartych stereotypów koty mocno przywiązują się do ludzi i potrafią stworzyć mocną więź. Wśród naszych czytelników znalazło się sporo kociarzy, który nadesłali nam fotografie swoich mruczków.


Zrób bezdomnym kotom prezent i daj im dom! Oto podopieczni RTOnZ. Kontakt w sprawie adopcji tel: 695 752 709.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD