SZKODY ROLNICZE SPOWODOWANE SUSZĄ – ZŁÓŻ WNIOSEK

Do 24 lipca 2019 r. Urząd Miasta w Radomsku przyjmuje wnioski od rolników o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą na terenie miasta Radomska.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski oraz w oparciu o kategorie gleb określił aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. W okresie od maja 2019 r. do czerwca 2019 r. stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na terenie miasta Radomska wśród upraw rolnych, takich jak:

– zboża jare i ozime;

– krzewy owocowe

– rzepak i rzepik

na glebach kategorii I bardzo podatnych na susz (gatunek gleby: piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty).

W związku z powyższym,  Urząd Miasta w  Radomsku przyjmuje wnioski od rolników o oszacowanie szkód w uprawach rolnych  spowodowanych suszą na terenie miasta Radomska  w terminie do 24.07.2019 roku.

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Radomsku w godzinach urzędowania  od 730 do 1530 , we wtorki do godz. 1700.

Dodatkowe informacje udzielane są w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami pokój 310 /tel. 044/6854499/.

Uwaga – we wniosku obowiązkowo należy wypełnić wszystkie pola dotyczące wnioskodawcy.
Wykazać należy wszystkie uprawy występujące w gospodarstwie na terenie miasta Radomska w 2019 r. zgodnie z wnioskiem obszarowym (obowiązkowo należy podać uprawy, w których wystąpiły straty w plonie i również wszystkie uprawy, w których strat nie było, a występowały w gospodarstwie w 2019 r.).

Do wniosku o szacowanie szkód należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty obszarowe z 2019 roku.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW