Tegoroczny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”

Polonaisse

Już 6 stycznia w Radomsku po raz dziesiąty mieszkańcy miasta wezmą udział w Radomszczańskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”.


Orszak Trzech Króli to religijna i społeczna uroczystość nawiązująca do tradycji jasełek ulicznych. Polega na przemarszu ulicami miasta, w ślad za Trzema Królami zdążającymi do stajenki, by powitać Nowonarodzone Boże Dziecię.

Celem orszaku jest uczczenie Święta Objawienia Pańskiego, pielęgnowanie i szerzenie wartości prorodzinnych  i wspólnotowych, budzenie poczucia więzi z miastem.

Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym zapraszamy mieszkańców naszego miasta, chętnych uczniów radomszczańskich szkół oraz przedstawicieli instytucji i grup społecznych. Zapraszamy aby w odpowiednio przygotowanych strojach (kolor czerwony, niebieski i zielony) stworzyć  świtę i wojska królewskie. Członkami królewskiego orszaku  są grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek – mówi dyrektor PSP nr 9 Dorota Przybek.

Wraz z innymi miastami w Polsce i zagranicą radomszczanie będą wspólnie kolędować na ulicach naszego miasta. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę królewską, która jest elementem łączącym wszystkie orszaki w Polsce i na świecie. Wszystkich uczestników organizatorzy zachęcają do zaopatrzenia się również we własne rekwizyty charakterystyczne dla epoki.

X Radomszczański Orszak Trzech Króli przejdzie z Kolegiaty św. Lamberta ulicami miasta – Plac 3-go Maja,  Krakowską,  Piastowską,  do Kościoła Królowej Polski – 6 stycznia 2022 r. o  godz. 12:30

Przebieg Uroczystości:

– godz. 11:30   Spotkanie uczestników orszaku w Kościele św. Lamberta, Msza św. na rozpoczęcie  orszaku

– godz. 12:30    Wyjście Trzech Króli w drogę do Stajenki, Jasełka oraz wspólne kolędowanie w drodze ulicami miasta:  Plac 3 Maja, Krakowską i Piastowską

– godz. 13:30   Przybycie Trzech Króli  do Kościoła Królowej Polski, Pokłon Trzech Króli

Patronat  honorowy:

Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Prezydent Miasta Radomsko               

Organizatorzy:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr9  w Radomsku

Parafia  św. Lamberta

Miasto Radomsko

W tym roku X Orszakowi Trzech Króli towarzyszą konkursy ogłoszone dla szkół i przedszkoli:

1. Konkurs plastyczny  pt. „Moje Boże Narodzenie”  dla przedszkolaków

2. Konkurs literacko- wokalny


Czytaj też: Miejski Sylwester w Parku Świętojańskim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD