Terapia Zawieszona w Koniczynce. Każdy może wesprzeć rehabilitację osób niepełnosprawnych

Reklama

W Centrum Terapii Koniczynka zainaugurowano autorski projekt „Terapia Zawieszona”. Program jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie związane z zabiegami rehabilitacyjnymi wśród podopiecznych stowarzyszenia. Rodzice niepełnosprawnych dzieci i osób dorosłych nigdy nie mieli lekko, niestety pandemia spowodowała, że ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza.

-Choć sytuacja jest trudna, potrzebujących może wesprzeć każdy z nas. 5 tysięcy złotych przekazała firma Ontex. Te pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie terapii podopiecznych Konieczynki. W tej sytuacji, każda złotówka się liczy. Każdy, kto chce wesprzeć rehabilitację, może wybrać osobę, której pieniądze zostaną przekazane i wykorzystane na zajęcia w Koniczynce. Chcemy pokazać radomszczańskim przedsiębiorcom, że to działa. Te pieniądze idą do potrzebujących i mogą je wykorzystywać od momentu, kiedy pojawią się na naszym koncie. Wszyscy nasi podopieczni potrzebują rehabilitacji, terapii i ciągłego wsparcia, niestety koszty tych zabiegów często przewyższają możliwości finansowe opiekunów. Każdy z państwa może pomóc przekazując dowolną kwotę dla wybranego podopiecznego. – tłumaczy Katarzyna Chybała, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”.

Od przyszłego tygodnia Koniczynka uruchamia licytację książek. Placówka otrzymała ponad sto tytułów. Każdy tydzień będzie poświęcony konkretnej osobie. Każdy, kto kupi książkę, opłaca w ten sposób rehabilitację podopiecznego Centrum. – Jeśli macie przedmioty, które moglibyśmy zlicytować, możecie nam je przekazać, ze wskazaniem konkretnej osoby, którą chcecie wesprzeć- zachęca prezes Koniczynki.

Lista osób, które chcą skorzystać z Terapii Zawieszonej jest otwarta. Dziecko lub osoba dorosła mogą w każdym momencie dołączyć. Wystarczy skontaktować się z recepcją Centrum.

-To dla nas bardzo duże wsparcie, nasze fundusze nie pozwalają nam na zapewnienie całkowitej rehabilitacji dla Rafała, który wymaga kompleksowej opieki. Bardzo dziękujemy za to wsparcie – mówi Andrzej Koprowski, tata Rafała Koprowskiego, który jako jeden z pierwszych podopiecznych Centrum korzysta z Terapii Zawieszonej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD