Termomodernizacja szkół w Kietlinie i Płoszowie coraz bliżej

Reklama

Wójt gminy Radomsko Roman Radczyc podpisał umowę na realizację dwóch ważnych inwestycji, tj. termomodernizację Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie.


Zakres robót w przypadku obu placówek jest ogromny. Zmodernizowana zostanie instalacja c.o., a kotły węglowe zostaną wymienione na elektryczne pompy ciepła. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne typu LED, ocieplone zostaną ściany budynków, wymienione zostaną okna oraz drzwi do kotłowni. Co istotne, na obiektach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

–  Inwestycje te wpłyną na poprawę bilansu energetycznego obu szkolnych obiektów. Ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu oraz wymiana okien i drzwi znacząco zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło budynków – zauważa wójt gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Wartość inwestycji w przypadku PSP w Kietlinie to prawie 3,5 mln złotych, natomiast w Płoszowie to bez mała 2 mln złotych. Zadania zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

fot. Gmina Radomsko

Czytaj też: Oddaj elektroodpady, odbierz sadzonkę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD