Tragiczny bilans półmetku wakacji na drogach

Reklama

Połowa wakacji już za nami. Pomimo dużego zaangażowania mundurowych, wielu apeli, działań i akcji policyjnych, na drogach województwa łódzkiego doszło do 248 wypadków drogowych w których zginęło 18 osób, a 273 zostały ranne, ujawniono 522 nietrzeźwych kierujących.


Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych to wciąż najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Grożą za to wysokie mandaty sięgające nawet kilku tysięcy złotych, ale cena za nieostrożność czy brawurę może być znacznie wyższa. Kierujący rozpoczynając jazdę powinien mieć świadomość, że odpowiada nie tylko za siebie, ale też za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego, bardzo często swoich bliskich.

Mimo wzmożonej aktywności funkcjonariuszy i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 522 kierujących na „podwójnym gazie”

Na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym w województwie łódzkim widać, aż 18 punktów. Każde nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zmęczenie mogą być przyczyną tragedii na drodze. Każda z tych kropek oznacza, że zginął tam czyjś syn, tata, córka, mama, przyjaciel. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami oraz piesi maja takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu – mówi asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Każdego lata policjanci apelują o rozwagę, mimo to od początku wakacji w zbiornikach wodnych na terenie województwa łódzkiego utopiły się 3 osoby. Czas spędzony nad woda wspaniale urozmaica letni wypoczynek, ale tylko pod warunkiem, że korzystamy z niej rozsądnie. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą: nie wchodź do wody po alkoholu, nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich, pływaj w miejscach do tego wyznaczonych. Woda jest niebezpiecznym żywiołem. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i najbliższych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD