Trzy wiadukty nad Autostradą A1 oddane do użytku

Reklama

Dobre wiadomości dla kierowców. Dzisiaj, kilka minut po godzinie 12 oddano do użytku trzy wiadukty na drogach powiatowych. W Stobiecku Szlacheckim wiadukt powstał w nowym miejscu, kilkaset metrów od starego skrzyżowania, na którym obowiązywała sygnalizacja świetlna.

Drugi wiadukt powstał między Dobryszycami a Blokiem Dobryszyce. Poprzednia konstrukcja miała blisko 40 lat. Dzięki platformie mieszkańcy okolicznych miejscowości nie będą musieli jeździć bocznymi drogami. Wiadukty wyposażona są w ciągi pieszo-rowerowe. Podobnie jest na trasie Kamieńsk -Pytowice.

Dzisiejsze otwarcie ma bardzo duże znaczenie dla lokalnych mieszkańców. To bezpieczeństwo, wygoda i ogromny komfort. Na odcinku kilkunastu kilometrów pojawiły się trzy wiadukty nad Autostradą A1, z których w pełni legalnie i swobodnie można korzystać. To kapitalna poprawa jakości życia i skrócenie czasu przejazdu. Stare konstrukcje nie spełniały standardów, jakie stawia się przed takimi obiektami. Wszyscy byli zgodni, aby rozebrać stare wiadukty i wybudować nowe, które będą odpowiadać standardom i zapewnią bezpieczeństwo pieszym – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD