Tylko jednego dnia policja złapała 65 kierowców za przekroczenie prędkości

Reklama

19 kwietnia policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych “Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 65 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.


Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 65 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości – informuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej komendy.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dlatego mundurowi tłumaczyli, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków, tj. m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.


Czytaj też: Pijany pieszy potrącony przez samochód

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD