Pędził 105 km/h w terenie zabudowanym. Stracił “prawko” i dostał słony mandat

Reklama

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 55 km/h za szybko.


Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie koncentrują się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

20 kwietnia policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Przerąb w gminie Masłowice.

Po godzinie 11:00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 105 km/h. Kierowca, którym okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Jak dodaje funkcjonariusz teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – upomina policjant.


Czytaj też: Tylko jednego dnia policja złapała 65 kierowców za przekroczenie prędkości

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD