UKS Zapaśnik w I Pucharze Polski Kadetów

Reklama

Ostatni weekend lutego był okazją do pierwszego poważnego startu w bieżącym sezonie startowym dla zawodników “Zapaśnika”. W Warszawie UKS reprezentowało czterech zawodników.


Zawody były pierwszymi kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym apetyty były duże. Niestety nie udało się zrealizować założonych celów. Po dobrej serii wygranych pojedynków w porannej sesji, sesja popołudniowa okazała się już nie tak szczęśliwa.

Indywidualnie reprezentanci UKS zajęli:

  • Szymon Wilk – XV miejsce, kat. 71 kg
  • Jakub Wiaderek – XXXI miejsce, kat. 80 kg
  • Filip Doroziński – XXI miejsce, kat. 80 kg
  • Bartosz Brzozowski – XVII miejsce, kat. 92 kg

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów sprawował trener Konrad Terka.

Teraz przychodzi czas, by wyciągnąć wnioski z zawodów i mocno przepracować kolejny okres treningowy. Kolejna szansa kwalifikacji na OOM będzie w II Pucharze Polski, który odbędzie się w ostatni weekend marca w Raciborzu. Będzie to zarazem ostatnia okazja by się do Olimpiady zakwalifikować. Zarząd podejmuje starania, by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do szlifowania formy. Liczymy na to, że obrany plan treningowy sprawdzi się i przełoży na poprawę wyników w stosunku do ubiegłego roku – mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler.Czytaj też: Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD