Select

Uprawiał konopie w… szafie. Grożą mu 3 lata więzienia

Polonaisse

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku wraz z łódzkimi funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Gomunice, który w specjalnie wyposażonej szafie uprawiał rośliny konopi indyjskich. Zabezpieczone przez policjantów środki zostaną poddane dalszej ekspertyzie w policyjnych laboratoriach. Organizatorowi uprawy grozi kara nawet do 3 lat więzienia.


Z ustaleń łódzkich kryminalnych wynikało, że na terenie jednej z posesji w gminie Gomunice uprawiane są rośliny konopi indyjskich. Wiedzą tą podzielili się z funkcjonariuszami z Kamieńska. 31 stycznia 2022 roku policjanci pojechali do wytypowanego miejsca i przeprowadzili wspólne działania. Przypuszczenia stróżów prawa szybko potwierdziły się. W jednym z pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli specjalnie przygotowaną szafę oraz specjalistyczny sprzęt wspomagający uprawę konopi. Wewnątrz znajdowały się donice z sadzonkami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Ponadto, funkcjonariusze znaleźli ponad 125 gramów gotowej marihuany, fragmenty roślin z wcześniejszych upraw. 31-letni właściciel substancji odurzających został zatrzymany w policyjnym areszcie. 1 lutego usłyszał zarzuty uprawy, posiadania oraz udzielania nielegalnych używek. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Częstował kolegów marihuaną, teraz odpowie przed sądem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD