Luxbud

Uroczyste podsumowanie 11 lat programu Erasmus+ w ZSE w Radomsku

Polonaisse

To już 11 rok programu Erasmus+, z którego korzystają uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. W piątek, 18 listopada uroczyście podsumowano jubileusz.


Uczniowie od 11 lat, poprzez finansowanie z programu Erasmus+, mają okazję do zdobywania doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, pogłębienia znajomości języków obcych i kultury innych narodów. Staż zawodowy zapewnia uczniom uzyskanie certyfikatu Europass, który jest poświadczeniem zdobytego doświadczenia zawodowego i przepustką do zagranicznych rynków pracy.

To dokument uznawany w całej Unii Europejskiej. Akredytacja Erasmus+ zapewnia Ekonomikowi ciągłość finansowania staży do 2027 roku. Dzięki udziałowi w programie w szkole realizowane są także kursy dla nauczycieli.

Uczniowie Ekonomika mają okazję zdobywać doświadczenie zawodowe we Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Ostatnim stażem był ten, realizowany w maju w Hiszpanii. Do Granady udała się grupa 17 uczniów. To efekt realizowanego w ZSE projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+ „Mobilni zawodowcy”.

Czytaj więcej:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD