ZSE

STAŻ ZAWODOWY UCZNIÓW EKONOMIKA W HISZPANII

16 – osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych z klas trzecich w zawodach: technik cyfrowych procesów graficznych, fototechnik i technik handlowiec rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę. Młodzież odbywa staż zawodowy w Grenadzie – uroczym mieście na południu Hiszpanii. Praktyka odbywa się w ramach projektu „Mobilność poszerza horyzonty” który realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Uczniowie przybyli do Malagi samolotem w sobotę 13 października, gdzie zostali przywitani przez przedstawicielkę firmy partnerskiej Celei. Grupa udała się na obiad i spotkanie organizacyjne na plaży a następnie do Grenady. W niedzielę odbyła się wycieczka do przepięknej Kordoby a od poniedziałku młodzież rozpoczęła staż w hiszpańskich firmach. Uczniowie zdobywają doświadczenie pracując w firmach graficznych, zakładach fotograficznych i sklepach.


Popołudniami praktykanci mają okazję poznawać najciekawsze zakątki Grenady w towarzystwie przewodnika Arturo, który poza opowiadaniem o zabytkach i historii proponuje stażystom wiele ciekawych aktywności. Młodzież uczestniczy w bogatym programie kulturowym: wizyta w parku nauk i oceanarium, warsztaty z kolażu czy rywalizacja w ogrodach romantycznych gdzie praktykanci podzieleni na grupy mieli przydzielone zadania do wykonania.

W weekend uczniowie zwiedzili najciekawszy zabytek w Hiszpanii czyli Alhambrę – warowny zespół pałacowy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Młodzieży podczas wyjazdu towarzyszą wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka.

 

(info: ZSE w Radomsku)

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW