MEBIN

Uwaga kierowcy! Prace na budowanym odcinku autostrady A1

Robutkowo

W ostatnim czasie na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie ruch w większości odbywa się po starej jezdni, pojawiło się wiele ubytków i uszkodzeń.

Przez cały nadchodzący tydzień będą prowadzone prace związane ich usuwaniem – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA. – Konsekwencją remontów będą dodatkowe utrudnienia i ograniczenia w ruchu. Ze względu na zły stan nawierzchni przeprowadzenie prac jest absolutnie koniecznie i służy zapewnianiu bezpieczeństwa podróżnym.

W poniedziałek, 15 lutego ekipy remontowe będą pracowały na odcinku (ok. 0,5 km) między rondami w Jeżowie (na 361 kilometrze autostrady). Ponieważ ruch odbywa się tam w układzie 1+1, realizacja prac naprawczych będzie wymagała zatrzymania ruchu bądź na jednym, bądź na drugim pasie.

Jak deklaruje wykonawca robót, te przerwy nie powinny być dłuższe niż 15 – 20 min. Przejazd nie będzie jednak wówczas całkowicie uniemożliwiony. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się odbywał wahadłowo i będą nim kierowali specjalnie przeszkoleni pracownicy.

Od wtorku do środy (16 – 17. 02. 2021 r.) takie same prace będą prowadzone w okolicach Danielowa (372 km autostrady) na odcinku o długości kilometra. Tam również ruch będzie się odbywał wahadłowo.

W pozostałe dni, czyli od czwartku do soboty (18 – 20 lutego) prace będą prowadzone na pozostałym, niemal 12 kilometrowym odcinku trasy, czyli tam, gdzie ruch odbywa się w układzie 2+1, co oznacza, że nie powinno być zatrzymań w ruchu, a będzie o jedynie spowolniony.

UWAGA! Prace będą kontynuowane każdego dnia w godzinach 8.00 – 16.00.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Sugerujmy także wybór innej trasy przejazdu – przypomina Maciej Zalewski z GDDKiA. – Opisywany odcinek można ominąć jadąc DK91 przez Piotrków Trybunalski do Kamieńska. Analogicznie w przeciwnym kierunku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW