Uwaga kierowcy! Rusza remont ulicy Piłsudskiego. Będą utrudnienia

Reklama

Od 4 września (ok. godz. 7.00) rozpoczynają się prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego.


W ramach tego zadania wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Tak szeroki zakres prac może być realizowany tylko i wyłącznie przy zminimalizowanym ruchu, wiąże się to z wyłączeniem remontowanego odcinka drogi powiatowej dla ruchu kołowego i wyznaczeniem objazdów. Mieszkańcy, instytucje oraz firmy, które znajdują się na odcinku ulicy objętym remontem, będą miały zagwarantowany dojazd docelowy – wyjaśnia Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Objazd dla pozostałych uczestników ruchu kołowego poprowadzony zostanie ulicą Krakowską (od ronda Braci Różewiczów), Brzeźnicką, Batorego i Sienkiewicza.

Umowny termin zakończenia prac: 19 maja 2024 r.

Całkowity koszt zadania 2 512 275,00 zł (plus koszt nadzoru inwestorskiego).

Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 711 178 zł, a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.


Czytaj też: Niebawem ruszy remont Reymonta. Jakie utrudnienia czekają radomszczan?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD