Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A1 z powodu badań fotometrycznych

Reklama

Kierowcy pokonujący dzisiejszej nocy (19/20 kwietnia) odcinek autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.


W godzinach od 21.00 do 3.00 na wysokości MOP-ów: Wygoda, Kargał Las i Wola Krzysztoporska (352 i 360 km trasy) prowadzone będą badania fotometryczne.

Ich celem jest ocena, czy zastosowane oświetlenie uliczne spełnia wymagane normy. Aby zrealizować badania konieczne będą zatrzymania ruchu na obu jezdniach, których będzie około 12.

Każdorazowo przerwa w ruchu będzie trwała nie dłużej niż 15 – 20 minut. Jednocześnie w miejscach prowadzonych pomiarów prowadzone będą ćwiczenia policji.

OBJAZD:

W związku z opisywanymi ograniczeniami w ruchu GDDKiA zaleca, aby w godzinach 21.00 – 3.00 korzystać z objazdów DK91.

Kierowcy jadący od Łodzi na południe autostradą A1 powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8, dojechać do węzła Piotrków Tryb. Wschód i kontynuować podróż drogą krajową 91 do Kamieńska, gdzie będzie można wrócić na autostradę A1. Ten sam objazd dotyczy jadących z Warszawy w kierunku Katowic drogą ekspresową S8.

Analogicznie podróżni jadący z południa autostradą A1 powinni zjechać na węźle Kamieńsk, dotrzeć DK91 i kontynuować jazdę DK91 do węzła Piotrków Trybunalski Wschód, skąd można jechać bezpośrednio w kierunku Warszawy, lub drogą S8 dotrzeć do węzła Piotrków Tryb. Zachód, gdzie można wrócić na autostradę A1 i kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska.


Czytaj też: Kolejni kierowcy bez uprawnień i “na podwójnym gazie” zatrzymani przez drogówkę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD