MEBIN

W Radomsku ruszyły szczepienia nauczycieli

Robutkowo
W Szpitalu Powiatowym w Radomsku rozpoczęto szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. W niedzielę 14 lutego zostało zaszczepionych pierwszych 100 pedagogów z terenu powiatu radomszczańskiego. W następnym tygodniu szczepienia będą kontynuowane. Do tej pory zarejestrowanych na szczepienia w radomszczańskim szpitalu jest ponad 300 nauczycieli.

Nauczyciele będą szczepieni na podobnych zasadach jak medycy. Nie będą się zgłaszać samodzielnie przez e-rejestrację, ale będą zgłaszani przez pracodawcę.

W pierwszej grupie szczepienia są nauczyciele, którzy pracują stacjonarnie – nauczyciele przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych (w tym: wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej) i szkół specjalnych, pracownicy żłobków. Zapisy były prowadzone od 8 do 10 lutego. Do tej pory na szczepienie zgłosiło się 268 tysięcy nauczycieli z całej Polski. Rejestracja pozostałych nauczycieli oraz nauczycieli akademickich rozpocznie się w poniedziałek.

Za tydzień kolejna grupa nauczycieli otrzyma szczepionkę Oxford -ASTRA Zeneca. Szczepionka przeciw COVID-19 produkowana przez Oxford-AstraZeneca jest szczepionką dwudawkową. Kiedy odstęp między dwoma dawkami tego szczepienia wynosi 12 lub więcej tygodni, to odporność wynosi 82,4 proc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW