Warsztaty Terapii Zajęciowej wzbogaciły się o pracownię rękodzieła i arteterapii

Reklama

Tu liczy się kreatywność, pomysłowość i pasja tworzenia. Zręczne ręce instruktorów i uczestników warsztatów wyczarują z niepotrzebnych rzeczy dekoracyjne dzieła. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku wzbogaciły się o pracownię rękodzieła i arteterapii.

Główne motto pracowni rękodzieła to „zrób coś z niczego”. W ramach zajęć powstaje rękodzieło artystyczne – uczestnicy uczą się wykorzystywać rzeczy pozornie już niepotrzebne, z których powstają nowe, praktyczne i dekoracyjne dzieła.

Pracownia arteterapii przeznaczona jest dla osób z pasją tworzenia. Wielki talent nie jest tu konieczny – liczą się chęci i pasja. Poza umiejętnościami plastycznymi uczestnicy zajęć będą rozwijać swoją kreatywność, cierpliwość i pracowitość.

Dzięki nowym pracowniom kolejne dziesięć dorosłych, niepełnosprawnych osób będzie miało możliwość rozwijania swojej twórczości artystycznej, co wspomoże ich rozwój. Dzięki terapii zajęciowej jej uczestnicy rozwiną swoje zainteresowania i będą mogli doskonalić posiadane zdolności manualne. Za tak cenną inicjatywę dziękuję pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku, a Łódzkiemu Oddziałowi PFRON za przychylność – mówi Fabian Zagórowicz, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego

Terapia zajęciowa jest metodą usprawniania łączącą rehabilitację ruchową, psychologiczną, społeczną i zawodową. Terapia zajęciowa ma na celu m. in. zwiększenie lub utrzymanie zakresu ruchu i sprawności manualnej, poprawę pamięci, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Uczestnictwo w terapii zajęciowej stwarza również okazję do kontaktów społecznych – w zależności od potrzeb uspokaja lub aktywizuje jej uczestników, daje im satysfakcję z efektów pracy, wiarę w siebie i poczucie przydatności społecznej. Poprzez codzienną, systematyczną pracę w pracowniach uczestnicy WTZ rozwijają umiejętności i cechy niezbędne w pracy zawodowej np. samodzielność, punktualność, sumienność, wytrwałość).

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD