Solarprojekt
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

WARTO POMAGAĆ INNYM, CZYLI III RADOMSZCZAŃSKA GALA WOLONTARIATU

Już po raz trzeci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Radomszczańską Galę Wolontariatu.  Wydarzenie było okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w działalność charytatywną oraz wolontarystyczną. Gala, której gościem specjalnym był Jan Mela – najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku, zdobył szczyty takie jak Kilimandżaro czy Elbrus, laureat wielu prestiżowych nagród, który 17 lat temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił nogę oraz rękę, została zorganizowana w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

– Wolontariusze dzielę się swoim czasem, umiejętnościami i swoim sercem. Bardzo serdecznie dziękuję za waszą pracę i mam nadzieję, że idea wolontariatu wciąż będzie rozwijać się w naszym mieście. Życzę wam też jak najwięcej radości z pracy,którą wykonujecie na rzecz działalności charytatywnej – mówił podczas gali prezydent Jarosław Ferenc.

 W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto konkurs „Wolontariat… a jednak warto!” poświęcony działalności wolontarystycznej. Jury konkursowe przyznało trzy równorzędne nagrody. Pierwsza z nich trafiła do Studentów Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku przy Społecznej Akademii Nauk, druga przypadła Aleksandrze Gniłce z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku, natomiast laureatkami trzeciej nagrody zostały wolontariuszki działające na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku – Paulina Zych i Paulina Grabińska.

 Gościem specjalnym gali był Jan Mela – najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku, zdobył szczyty takie jak Kilimandżaro czy Elbrus, laureat wielu prestiżowych nagród, który 17 lat temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił nogę oraz rękę. Młody człowiek swoją postawą pokazuje, że niepełnosprawność to nie wyrok. Jan Mela opowiedział gościom o swoim życiu, trudnościach oraz sposobach ich pokonywania.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW