We wtorek policyjna akcja “Bezpieczny powiat radomszczański”

Reklama

12 września z inicjatywy policjantów z radomszczańskiej komendy przeprowadzone zostaną działania prewencyjno-kontrolne skierowane wobec kierujących, naruszających przepisy ruchu drogowego, pod nazwą “Bezpieczny powiat radomszczański”.


W prowadzonych działaniach przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku wspomagać będą policjanci z ościennych komend, m.in. z Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, a także z Wielunia.

Dodatkowo do działań wykorzystany zostanie dron, który będzie miał za zadanie ujawnić wykroczenia w ruchu drogowym na linii kierujący – pieszy.

Podczas służby funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość i brawurową jazdę, próby organizowania nielegalnych wyścigów.

Pod lupę weźmiemy również zachowania kierowców w okolicy przejścia dla pieszych czy wyprzedzania ich w rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Mundurowi w ramach prowadzonych działań zwrócą uwagę na wszystkie nieodpowiedzialne zachowania użytkowników jednośladów.

Pamiętajmy, że motocykliści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutki wypadku na motocyklu są często poważniejsze niż w wypadku samochodowym. Kierujący jednośladem nie jest przecież chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną – zwraca uwagę policjant.

Pomiarów prędkości policjanci będą dokonywać zarówno poprzez wykorzystanie radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, jak również za pomocą ręcznych mierników prędkości.

Od początku 2023 roku do chwili obecnej na terenie powiatu, radomszczańska komenda odnotowała ponad 50 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 11 osób, a 61 osób zostało rannych. Odnotowano też ponad 640 kolizji drogowych. A w ramach krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa komenda otrzymała w 2023 roku prawie 700 zgłoszeń dotyczących m.in. przekraczania dopuszczalnej prędkości jazdy.


Czytaj też: Zignorował znak stop i doprowadził do wypadku z motocyklistą w Okrajszowie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD