Więcej patroli na ulicach Radomska. Ratusz zawarł porozumienie z policją

Reklama

Prezydent Jarosław Ferenc wraz z komendantem Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Jarosławem Knapikiem, 23 stycznia podpisali umowę na realizację dodatkowych patroli policyjnych na ulicach Radomska.


Dodatkowe patrole policji będą organizowane przede wszystkim w weekendy, w miejscach najbardziej zagrożonych oraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych i w oparciu o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrole te będą wykorzystywane również do zabezpieczania różnego rodzaju imprez, uroczystości i zgromadzeń na terenie Radomska.

W ubiegłym roku w ramach takiego porozumienia policjanci zrealizowali 397 służb ponadnormatywnych. Podczas tych służb mundurowi przeprowadzili ponad 1200 interwencji i ujawnili 515 wykroczeń. W ramach realizowanych zadań funkcjonariusze wylegitymowali 2300 osób.

Mundurowi najczęściej przywołują do właściwego zachowania osoby naruszające ład i porządek publiczny. Zaznaczyć należy, że do udziału w takiej służbie może zgłosić się policjant, który w tym czasie nie ma zaplanowanej obowiązkowej służby – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Zgodnie z obowiązującym porozumieniem oraz na podstawie analizy zagrożenia przestępczością na terenie miasta policjanci będą kierowani do służby w miejsca, w których często dochodzi do łamania zasad porządku prawnego.

W roku 2024 radomszczański magistrat na realizację patroli ponadnormatywnych przeznaczy 214 tysięcy złotych.Czytaj też: Policyjne patrole na Górze Kamieńsk. Startuje akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD