Więcej patroli policji na na radomszczańskich ulicach

Reklama

Patrole ponadnormatywne stały się ważnym czynnikiem poziomu bezpieczeństwa w naszym mieście. To już kolejny rok, kiedy będzie można je zauważyć na radomszczańskich ulicach.

Miasto zdecydowało się kontynuować kilkuletnią już współpracę z Komendą Powiatową Policji w Radomsku polegającą na dofinansowaniu z budżetu miasta dodatkowych patroli policyjnych na jego terenie. We wtorek, 29 grudnia podpisane zostało porozumienie dotyczące zorganizowania służb ponadnormatywnych ze środków finansowych samorządu terytorialnego w roku 2021.

Miasto na ten cel przeznaczy kwotę 264.000,00 zł, a więc dokładnie taką samą kwotę, jak w roku ubiegłym.

W 2020 roku w ramach porozumienia policjanci zrealizowali 1268 służb w systemie ośmiogodzinnym, 46 służb w systemie sześciogodzinnym oraz 42 służby w systemie czterogodzinnym. Podczas tych służb mundurowi przeprowadzili łącznie 1240 interwencje i ujawnili 709 wykroczeń. Policjanci ujawnili i zatrzymali 21 osób ukrywających się i poszukiwanych przez organy ścigania. Mundurowi najczęściej przywołują do właściwego zachowania osoby naruszające ład i porządek publiczny, doprowadzają osoby nietrzeźwe czy bezdomne do placówek i ośrodków pomocowych. Zaznaczyć należy, że do udziału w takiej służbie może zgłosić się policjant, który w tym czasie nie ma zaplanowanej obowiązkowej służby. Zgodnie z obowiązującym porozumieniem oraz na podstawie analizy zagrożenia przestępczością na terenie miasta policjanci będą kierowani do służby w miejsca, w których często dochodzi do łamania zasad porządku prawnego. W roku 2020 policjanci pełniący służbę w ramach służb ponadnormatywnych angażowani byli również do działań związanych ze zwalczaniem zagrożeń wynikających z pandemii. Kontrolowali sposób przestrzegania nałożonych nakazów i zakazów oraz współpracowali w tym zakresie z Państwową Inspekcją Sanitarną – informuje Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD