WOTUM NIEUFNOŚCI DLA ZARZĄDU POWIATU

Reklama

Radni z komisji rewizyjnej Rady Powiatu Radomszczańskiego nie udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2017 rok. Starosta Beata Pokora mówi wprost: to jest zwykłe działanie polityczne.

Wypracowanie opinii i wniosku o udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Radomszczańskiego było zasadniczym punktem obrad dzisiejszego posiedzenia komisji rewizyjnej. Komisji, która w zasadzie przebiegła bezdyskusyjnie.  Radni głos zabierali tylko w sprawach różnych.

Żaden z członków komisji, siedząc za stołem obrad, nie miał nawet nic do powiedzenia w kwestii udzielenia, bądź nie absolutorium dla Zarządu Powiatu z wykonania budżetu za 2017 rok. Głosowanie, którego wynik nie był pomyślny dla rządzących powiatem, odbyło się w milczeniu.

A oto, co tuż po zakończeniu komisji od radnych i starosty usłyszeli dziennikarze:

Aneta Niedźwiecka (radna opozycyjna): Mimo, że ze strony formalnej, finansowej wszystko jest w porządku, mamy zastrzeżenia co do tego, na co wydawane są pieniądze powiatu, jak duże fundusze przeznaczane są na zadania inwestycyjne i ile środków zostało przez zarząd pozyskanych  z zewnątrz. Od samego początku funduszy pozyskanych z zewnątrz jest mało, wydatki też powinny wyglądać inaczej. Niektóre gminy wciąż są pomijane w podziale pieniędzy na inwestycje.  Dlatego też mój głos na nie.

Andrzej Komala (radny koalicyjny): Wynik głosowania to odzwierciedlenie struktury komisji rewizyjnej, w której skład wchodzi właściwie cała opozycja. Dyskusji właściwie nie było, nikt niczego nie zarzucał dziś Zarządowi i nie uważam, by cokolwiek mu można było zarzucić. Zarząd, na tyle na ile można, realizuje postanowienia rady powiatu. Wynik głosowania  absolutoryjnego podczas sesji może być  zupełnie inny, ponieważ tam już będą wszyscy radni.

Beata Pokora (starosta radomszczański): Do końca miałam nadzieję, że rozsądek weźmie górę nad polityką i że dobro powiatu zwycięży. Niestety zwyciężyła polityka. Wiadomo, że każdy radny zabiega o inwestycje w swoim okręgu wyborczym i pod tym względem na komisjach czy sesjach pojawiały się już zastrzeżenia. Nie powinny one jednak decydować o przyznaniu, bądź nieprzyznaniu absolutorium. To tylko opinia komisji rewizyjnej, zobaczymy jaka będzie opinia RIO i całej rady na sesji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD