Wyniki matur 2023. Jak poszło uczniom z Radomska?

Reklama

Tegoroczni maturzyści poznali dziś (7 lipca) wyniki egzaminu dojrzałości i odbierali świadectwa maturalne. Jak poszło maturzystom z powiatu radomszczańskiego?


Wg. informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w skali kraju tegoroczny egzamin dojrzałości zdało 84,4 proc. maturzystów. W szkołach, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Radomsku egzamin zaliczyło 83,5 proc. zdających.

Wyniki osiągnięte przez uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat nie odbiegają wiele od średniej w skali kraju – ocenia Andrzej Kucharski, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie w Radomsku.

W tym roku do egzaminu maturalnego w szkołach prowadzonych przez powiat przystąpiło 635 absolwentów, 530 z nich – uzyskało pozytywne wyniki (83,5 proc).

Najwyższą średnią uzyskały: I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, gdzie egzamin zdało 100 proc. przystępujących, na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – 94,4 proc., a an trzecim Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku – 90,83 proc.

Szczegółowe dane dotyczące wszystkich szkół przedstawiamy w załączonych tabelach.


Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty. CKE przedstawiła wyniki. Jak poszło radomszczańskim uczniom?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD