Wypadek na A1. Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

Reklama

Na autostradzie A1, na wysokości gminy Dobryszyce w środę, 27 grudnia doszło do zderzenia trzech pojazdów – osobowego oraz dwóch ciężarowych. Do wypadku prawdopodobnie doszło z powodu zmęczenia i zaśnięcia za kierownicą.


Do wypadku doszło ok. godz. 7.40.

Z ustaleń policjantów wynika, że 49-letna kierująca samochodem osobowym najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą, uderzyła w samochód ciężarowy, następnie w bariery energochłonne i w kolejną ciężarówkę. Łącznie w zdarzeniu brało udział 6 osób, w tym 4 podróżujące osobowym mercedesem – mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wszystkim osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Podczas prowadzonych przez służby działań występowały utrudnienia komunikacyjne – fragment prawego pasa autostrady w kierunku Łodzi był wyłączony z ruchu.

Na kanwie tego zdarzenia policja apeluje o ostrożność i odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że za kierownicę musimy wsiadać wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeżeli poczujemy pierwsze oznaki zmęczenia, zróbmy sobie przerwę. Warto się przewietrzyć oraz wykonać proste ćwiczenia fizyczne, które z pewnością rozbudzą nasz organizm. Nie bagatelizujmy uczucia senności za kierownicą, ponieważ może się to skończyć tragicznie – przestrzega policjantka.


Czytaj też: Zuchwały złodziej trafił do aresztu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD