ZSE-E

UCZCILI 100. ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Powiatowy etap konkursu „Drogi do Niepodległej – w 100-lecie roku 1918” odbył się w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. W historycznych zmaganiach wzięło udział ok. 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego.

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Poprzedzony był cyklem wykładów i warsztatów o tematyce związanej z przyczynami, przebiegiem i konsekwencjami odzyskania po 123 latach przez Polskę niepodległości. Wszystkie spotkania z młodzieżą prowadzili wykładowcy uczelni. Od lutego do maja odbyło się w sumie sześć wykładów połączonych z zajęciami warsztatowymi związanymi z główną ideą projektu. Zaproponowana przez wykładowców tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży szkół średnich oraz jednej uczestniczki Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach Magdaleny Góreckiej.

Zwieńczeniem wszystkich działań był powiatowy konkurs, którego uczestnicy musieli zmierzyć się z  testem przygotowanym przez pracowników uczelni. Po burzliwych obradach komisja wyłoniła najlepszych. Oto oni:

I miejsce – Jakub Rochowski – II LO

II miejsce – Paulina Zborowska – I LO

III miejsce – Joanna Zborowska – I LO

IV miejsce – Krystian Stacherski – I LO

V miejsce – Wiktor Woldan – ZSP nr 1

Wymienieni uczniowie będą reprezentować powiat radomszczański w etapie centralnym, który odbędzie się 10 października 2018 r. w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Beata Pokora – Starosta Powiatu Radomszczańskiego, zaś jego koordynatorem była nauczycielka Małgorzata Piotrowska z ZSE-E.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close