MEBIN

Zabytkowy Dwór w Żytnie odzyskał dawny blask

Jubiler Ako

W powiecie radomszczańskim pojawiła się nowa architektoniczna perełka. Dwór w Żytnie to nowa, unikalna odsłona historycznej posiadłości. Zbudowany w 1819 r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX. Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit.

Tu zapadały ważne decyzje podczas patriotycznych spotkań. Odwiedzały go słynne postacie ze świata kultury, polityki i sztuki, członkowie licznej rodziny, przyjaciele, znamienici goście jak np. Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski, bł. Wanda Malczewska, czy rodzina Gen. Władysława Andersa.

Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano, zachowując wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. Wizytówką jego była i jest fasada z czterokolumnowym doryckim portykiem. Wnętrze odrestaurowanego obiektu zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na: pokoje, kawiarnię, przestrzeń bankietowo-konferencyjną oraz strefę Wellness.

Dwór zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów. Otulony przepięknym 4 ha, zabytkowym parkiem Dwór w Żytnie, położony jedynie 25 km od Radomska. Obok rodzinnych przyjęć, to idealne miejsce na letnie rowerowe wycieczki i pikniki.

Otwarcie planowane jest na kwiecień 2021.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW