Zapaśnicy UKS “Zapaśnik” z sukcesem walczyli w I Pucharze Polski Kadetów w Warszawie

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko ze stolicy wracają w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ zdobyli trzy kwalifikacje w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych – 60 kg, 65 kg oraz 80 kg.

Odbywający się w ostatni lutowy weekend warszawski turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wystartowało w nim 219 zawodników z całej Polski, którzy stoczyli przez weekend 390 walk.

Na zawodach Pucharu Polski “Zapaśnicy” UKS zdobyli trzy kwalifikacje. Wszystkie w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych – 60 kg, 65 kg oraz 80 kg. Najlepiej spisał się Wiktor Ciastko w kategorii do 80 kg, który zajął bardzo wysokie V miejsce. Najlepszy na tych zawodach zawodnik UKS-u wygrał 5 walk i poniósł dwie porażki – obie z bardzo doświadczonymi i zaawansowanymi zawodnikami AKS Piotrków Trybunalski, w tym z późniejszym, bezapelacyjnym zwycięzca tej kategorii, Stanisławem Fussym.

Naszym celem na pierwsze poważne zawody w tym roku było zdobycie 1-2 kwalifikacji. Plan zrealizowaliśmy z nawiązką, bo zawodnicy uzyskali aż 3 kwalifikacje. To bardzo cieszy, bo potwierdza słuszność obranego planu treningowego i stały postęp naszych zapaśników. Lekki niedosyt pozostał wobec “przegranego” 3 miejsca Wiktora Ciastko. Ale jego progres i tak imponuje i start zdecydowanie jest dobrym prognostykiem na kolejne starty sezonu – mówi wiceprezes ds. Sportu, Mirosław Szyler.

Sercem do walki i ambicją popisali się Oskar Kopeć w kategorii do 60 kg, Jakub Rozpara w kategorii do 65 kg. Obaj uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski Kadetów, które odbędą się pod koniec kwietnia w Koszalinie. Pozostała dwójka z piątki reprezentantów radomszczańskiego UKS-u “Zapaśnik” na warszawskim turnieju swoich szans na kwalifikacje będzie szukała podczas II Pucharu Polski Kadetów w Kostrzynie nad Odrą. Zawody będą odbywały się w ostatni weekend marca.

Reprezentanci Zapaśnika zajęli 26 miejsce na 55 klubów z całej Polski w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualne wyniki zawodników “Zapaśnika” w warszawskim turnieju:

• Oskar Kopeć – XVII miejsce kat. 60 kg;
  • Jakub Rozpara – XVIII miejsce kat. 65 kg;
  • Jakub Wiaderek – XXXIV miejsce kat. 71 kg;
  • Wiktor Ciastko – V miejsce kat. 80 kg;
  • Dawid Żuwalski – XV miejsce kat. 92 kg.

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów sprawowali trenerzy Wojciech Piasecki i Konrad Terka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store