Zapaśnicy z Radomska w II Pucharze Polski Kadetów

W miniony weekend (25-27 marca) reprezentacja UKS „Zapaśnik” Radomsko oraz zawodnicy ZKS Radomsko startowali w II Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, który odbywał się w Kostrzynie nad Odrą i był drugą eliminacją do Mistrzostw Polski kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na kostrzyńskich matach do walk o prawo startu w Mistrzostwach Polski stanęło 198 zawodników z 49 klubów z całej Polski.

O zawodnikach UKS „Zapaśnik” Radomsko mówił Konrad Terka.

Zawody miały wysoki poziom. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników. Prawa do startu w kat. wagowej 80kg ze względu na swój stan zdrowia nie uzyskał nasz zawodnik, na którego start bardzo liczyliśmy ze względu na duże szanse na dobry rezultat i kwalifikacje do Mistrzostw Polski – tłumaczy opiekun grupy na zawodach, Konrad Terka.

Zapaśnicy UKS po ambitnych walkach prawdopodobnie uzyskają kwalifikacje w dwóch kategoriach wagowych – 55 kg oraz 60 kg.

Na ten moment czekamy na oficjalne statystyki punktowe z dwóch turniejów kwalifikacyjnych. Byłby to dla nas bardzo szczęśliwy scenariusz ze względu na krótki staż treningowy zawodników – tłumaczy wiceprezes ds. Sportowych Mirosław Szyler.

Na wyróżnienie w ww. zawodach zasłużył Oskar Kopeć startujący w kategorii do 55 kg, który zajął XI miejsce po ambitnych walkach. Uległ tylko zawodnikom z rosyjskimi korzeniami, jednym z nich był zwycięzca całej kategorii wagowej.

Poniżej indywidualne wyniki zawodników UKS „Zapaśnik” :

Oskar Kopeć – XI miejsce kat. 55 kg

Jakub Kinas – XXV miejsce kat. 60 kg

Jakub Rozpara – XXIII miejsce kat. 65 kg

Dawid Żuwalski – XIX miejsce kat. 92 kg

Natomiast z klubu ZKS Radomsko w kategorii wagowej 65 kg startowało trzech reprezentantów:

Maksymilian Zakrzewski po pięciu ciężkich walkach zajął 9 miejsce, czym zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;

– najmłodsi kadeci w tej kategorii Szymon Wilk i Krzysztof Kubala wywalczyli po 4 walkach 20 i 15 miejsca.

W kategorii wagowej 80 kg startował najmłodszy kadet Filip Doroziński zajmując ostatecznie 30 miejsce, zaś w kategorii najcięższej 110 kg Wojciech Woźniak zajął 7 miejsce.

O kwalifikacji do Mistrzostw Polski zadecyduje suma zdobytych przez nich punktów w obu Pucharach.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store