Zaproszenie na spotkanie autorskie z Joanną Jax w MBP w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax.


Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016), ugruntowały status Joanny Jax, jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl Zanim nadejdzie jutro, Milczenie aniołów oraz Białe róże z Petersburga.

Głosami czytelników wybrana, jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Spotkanie z pisarką odbędzie się w czwartek, 24 listopada w siedzibie MBP w Radomsku o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie wolny!

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.


Czytaj też: Chór “Romantica” z nagrodą Sejmiku w dziedzinie kultury

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD