Zawodowi kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani podczas akcji “Trzeźwość”

Reklama

Skrajna nieodpowiedzialność, brak wyobraźni, kompletna bezmyślność i tak w nieskończoność można mnożyć określenia na to, że kolejni kierowcy decydują się na prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.


Pomimo regularnych oraz wzmożonych kontroli trzeźwości, wielu kierowców wciąż decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. W poniedziałek, 8 lipca policjanci z Radomska od wczesnych godzin porannych prowadzili działania pod hasłem “Trzeźwość”. Kontrole trzeźwości kierowców prowadzone były na obszarze całego powiatu radomszczańskiego w wyznaczonych punktach.

Podczas kontroli stanu trzeźwości, policjanci zatrzymali dwóch kierowców pojazdów ciężarowych i dwóch osobówką, którzy byli nietrzeźwi. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-latek, który kierując dafem miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających jest poważnym zagrożeniem na drodze dla wszystkich użytkowników dróg. Pokazują to policyjne statystyki.

Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność.

Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Czas wakacyjny to z pewnością okazja do towarzyskich spotkań w gronie rodziny i znajomych. Celebrując te chwile nie powinniśmy zapominać, że nasz organizm po spożyciu alkoholu potrzebuje nawet doby na całkowite pozbycie się toksyn tak, abyśmy trzeźwi mogli wsiąść za kierownicę. Ta świadomość powinna towarzyszyć nam zawsze podczas imprez, na których pijemy alkohol, a szczególnie wyczuleni na niezbędny czas regeneracji organizmu powinni być zawodowi kierowcy. Ich stan psychofizyczny nie powinien budzić zastrzeżeń, ponieważ wsiadają za kierownice wielotonowych pojazdów i pokonują nimi dziennie nawet kilkusetkilometrowe trasy.


Czytaj też: Wypadek z udziałem quada. Trzy osoby trafiły do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD