Zderzenie osobówki z końmi w Stobiecku Szlacheckim

Reklama

W Stobiecku Szlacheckim w gminie Ładzice w sobotę, 24 lutego doszło do niecodziennego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z końmi.


Do niecodziennego wypadku doszło 24 lutego koło godz. 20 w miejscowości Stobiecko Szlacheckie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na drogę wybiegły cztery konie wprost pod jadący w kierunku miejscowości Lgota Wielka samochód osobowy marki seat, za kierownicą którego siedział 47-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu radomszczańskiego – relacjonuje mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W wyniku zderzenia ze zwierzęciem, samochód zjechał na prawe pobocze. Niestety, jeden koń nie przeżył tego wypadku.

Poszkodowany został również kierowca pojazdu, którego niezwłocznie przetransportowano do szpitala. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierowca był trzeźwy. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt to zarówno kolizję, jak i groźne w skutkach wypadki. Dotyczą najczęściej wtargnięcia na jezdnię dzikich zwierząt. Jeśli uda się w porę dostrzec zwierzę na poboczu lub jezdni należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Zwierzęta na ogół nie przemieszczają się samotnie, nawet jeśli zwierzę stoi w pewnie odległości od jezdni zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy natychmiast wezwać policję – przestrzega policjant.


Czytaj też: Wyprzedzała i uderzyła w autobus, a następnie w drzewo. Wypadek w gminie Dobryszyce

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD