Zima w obiektywie Fundacji Foto Pozytyw

Reklama

Tym miłośnikom fotografii nawet sroga zima, nie jest straszna. W mroźny niedzielny poranek Akademia foto ART realizowała warsztatowe cele na dwóch różnych plenerach w różnych przestrzeniach.

Grupa pod okiem instruktora Marcina Kwarta doskonaliła swoje umiejętności w Europejskim Centrum Budo Dojo – Stara Wieś. Uczestnicy uczyli się budowania kadru, poprawnej kompozycji obrazu, wykorzystania przesłony jako dobrej przyjaciółki podczas fotograficznych wędrówek. W pięknej, zimowej scenerii, miłośnicy fotografii poszukiwali ciekawych ujęć. – Budowanie poprawnego kadru jest kluczem do sukcesu własnej realizacji. Dzięki temu można czuć satysfakcję ze zdjęć z pełną twórczą odpowiedzialnością za ich prezentację. Ważnym elementem w drodze do własnego doskonalenia jest nauka i poszukiwanie własnego fotograficznego “Zen” – tłumaczy instruktor Marcin Kwarta.
Inspiracją dla grupy trenera Sebastiana Gałwa były słowa piosenki “moje miasto”. Ruch uliczny nie jest łatwą przestrzenią. Aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba być czujnym na wszystkie zmienne, aby móc zatrzymać w kadrze to właściwe ujęcie. Coś, co jest tu i teraz za chwile staje się ulotną niepowtarzalną chwilą.
Fundacja nie tylko inspiruje, ale też edukuje. Przekonali się o tym podopieczni placówki opiekuńczo – wychowawczej “Kamil” w Strzałkowie. – Warsztaty jak zawsze były bardzo ciekawe i kreatywne a my poznaliśmy parę fotograficznych trików. Wspaniale bawiliśmy się perspektywą i optyką, a na koniec także śniegiem. Dla nas fotografia to nie tylko dobra zabawa, to bez wątpienia forma sztuki, ale także sposób na opowiadanie historii i przezwyciężanie trudności – opowiadają uczestniczy zajęć.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD