Złożono ponad milion wniosków o świadczenie „500+”

Reklama

Rodzice złożyli już ponad milion wniosków o “500 plus” na nowy okres świadczeniowy – przekazała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przyznanych zostało już blisko 65 tys. świadczeń.

W środę o godz. 9 liczba wniosków złożonych przez rodziców i opiekunów na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” przekroczyła milion.

Najchętniej wybieraną drogą jest bankowość elektroniczna – za jej pośrednictwem złożono blisko 875,5 tys. wniosków. Poprzez portal Empatia złożono 80 tys. wniosków, a PUE ZUS – 50,1 tys. – To pokazuje, że rodzice chętnie i bardzo sprawnie korzystają z elektronicznych narzędzi umożliwiających złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. Bardzo nas to cieszy, ponieważ jest to najszybsza i najbezpieczniejsza droga. Ponad milion złożonych wniosków w tak krótkim czasie to wspaniały wynik – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną – czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w urzędzie – będzie możliwe od 1 kwietnia.

Czytaj też: 20-letni Kacper z Radomska potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na zakup protezy

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD