Zmiany w powiatowym budżecie

Reklama
W czwartek radni obradowali podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu radomszczańskiego, która została zwołana w związku ze zmianami w powiatowym budżecie.
Konieczność wprowadzenia zmian w nowym budżecie powstała w związku z otrzymaniem przez powiat 130.000 zł dotacji wojewody łódzkiego na sfinansowanie zakupu zestawu wideo-bronchoskopu wraz z oprzyrządowaniem dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Radomsku.
Kolejna zmiana związana jest z koniecznością zwiększenia planu wydatków o kwotę 660.000 zł na zakup nieruchomości gruntowej, gdzie działać będzie mogła druga placówka opiekuńczo-wychowawcza. Zakup zostanie pokryty ze środków uzyskanych z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z rezerwy ogólnej budżetu.
Budżet ogółem po zmianach wynosi: dochody – 121.659.592 zł, wydatki – 119.609.592 zł, nadwyżka – 2.050.000 zł, spłaty kredytów – 2.050.000 zł.
Radni podjęli chwały w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2021 rok i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2029.
Rada uchwaliła także korektę w uchwale dotyczącej ustalania wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg na terenie powiatu w 2021 roku. Zmiana dotyczy wysokości stawki za usunięcie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t. W pierwotnej wersji uchwały omyłkowo przyjęta została stawka 987 zł, przekraczająca limit wyznaczony w obowiązujących przepisach (obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 23 lipca 2020 r.) Po zmianie stawka wyniesie 917 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD