Select

ZOSTAW PROCENT W SWOIM POWIECIE

Jubiler Ako

„Zostaw procent w swym powiecie, niech nie błąka się po świecie” – to hasło kampanii informacyjnej zachęcającej mieszkańców powiatu do przekazania 1% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego działającym na terenie Powiatu Radomszczańskiego, zainicjowana przez Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego i Starostwo Powiatowe.

Mechanizm 1% pozwala nam świadomie zadecydować, na jakie konkretne cele chcemy przeznaczyć 1% naszego podatku. Od kilku lat procedura jest łatwa i prosta – nie trzeba już wypełniać wielu rubryk w formularzach a wyliczonej kwoty samodzielnie wpłacać na konto organizacji. Warto mieć choćby jednoprocentowy wpływ na to, jak zostanie wykorzystany nasz podatek.

To już druga edycja kampanii, która po raz pierwszy została zainicjowana przez Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego i Starostwo Powiatowe w ubiegłym roku Do przekazania 1% podatku dochodowego zachęcają plakaty i banery. Kampania zachęca zwłaszcza do wspierania tych organizacji, które działają na terenie Powiatu Radomszczańskiego. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się ze sprawozdaniami finansowymi organizacji pożytku publicznego i sprawdzić, na co przeznacza ona pozyskane środki finansowe.

Każdy, kto w terminie rozliczy się z Urzędem Skarbowym, może przekazać 1% należnego podatku wybranej organizacji pozarządowej o statusie organizacji pożytku publicznego. Wypełniając odpowiedni formularz PIT (po wyliczeniu, ile podatku będziemy musieli zapłacić w tym roku) w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego należy wpisać nazwę organizacji i numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (w niektórych wypadkach, np. organizacji ogólnopolskich, konieczne jest wpisanie danych szczegółowych). Urząd Skarbowy, w terminie 3 miesięcy, jest zobowiązany do przekazania wskazanej organizacji równowartości 1% podatku dochodowego, pomniejszonej o koszty przelewu.

1% podatku, chociaż jednostkowo może wydawać się kwotą niewielką, umożliwia organizacjom realizację różnorodnych celów. Z pewnością wśród nich znajdą się takie, które są dla nas istotne i te, wobec których nie można przejść obojętnie. Na pewno warto to zrobić! Warto mieć choćby jednoprocentowy wpływ na to, jak zostanie wykorzystany nasz podatek. Poniżej wykaz organizacji uprawnionych do otrzymania 1%.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pobierz wykaz organizacji

1procent

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD