Zrób porządek w szafie. Uczniowie II LO w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

Reklama

Nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji “Zrób porządek w szafie”, której celem jest ochrona środowiska.


Od 1 marca do 16 kwietnia trwa zbiórka odzieży, tekstyliów domowych (firany, ręczniki, obrusy), zabawek i obuwia. Pojemnik na odzież znajduje się na placu szkolnym. 

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ochronę środowiska. Zbiórka ta wpisuje się w szkolny projekt “Sozolog ja” realizowany w ramach obchodów “Dni ziemi”. W ramach akcji zaplanowano spotkania z pracownikami PGK, prezentacje multimedialne do wykorzystania na godzinach wychowawczych, pokaz mody ekologicznej oraz akcję “Dzień kwiatka”.

Chcemy uwrażliwić młodzież na ochronę środowiska, by w przyszłości walczyła o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Będziemy promować zdrowy styl życia i wszelkie działania zmierzające do poprawy jego jakości. Wypowiadamy walkę konsumpcjonizmowi i nadmiernemu gromadzeniu niepotrzebnych rzeczy, zanieczyszczaniu powietrza, zalewie plastikiem. Wspólnie możemy zawalczyć o zdrowe nawyki każdego dnia! – podkreślają nauczycielki koordynujące akcję Mariola Rudecka, Małgorzata Panicz, Anna Smendowska, Renata Langier.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD