60-letni pirat drogowy w rękach policji

Reklama

Wyższe mandaty i punkty karne miały utemperować kierowców. Ci wcale nie zdjęli nogi z gazu. Radomszczańscy policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 60-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km.


W środę, 5 lipca o godzinie 8.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas kontroli prędkości w miejscowości Łowicz (gmina Kobiele Wielkie) zatrzymali  nissana, za którego kierownicą siedział 60-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowca otrzymał mandat 1500 zł, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km na godzinę wiążę się z zawieszeniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie będzie prowadził pojazd, okres zawieszenia wydłuża się o kolejne trzy miesiące. Jeśli mimo to kierujący dalej będzie jeździł uprawnienia są tracone. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych – dodaje policjant.


Czytaj też: Szczęśliwy finał poszukiwań 82-letniej kobiety

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD