Szczęśliwy finał poszukiwań 82-letniej kobiety

Reklama

Policjanci, strażacy oraz lokalna społeczność uczestniczyli w poszukiwaniach starszej pani, która wyszła z domu i zaginęła. Utrudnieniem w poszukiwaniach kobiety była pora wieczorowo – nocna. Jednak sprawnie zorganizowana akcja poszukiwawcza i współdziałanie służb spowodowało, że po kilku godzinach od zgłoszenia zaginięcia, 82-latka została szczęśliwie odnaleziona.


4 lipca informacja o zaginięciu seniorki, mieszkanki gminy Gomunice postawiła na nogi radomszczańską policję i inne służby. Zaginiona w godzinach południowych wyjechała na rowerze z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Początkowo 82-latkę próbowała odnaleźć rodzina. Kiedy działania te, nie przyniosły pożądanego efektu zdecydowali się powiadomić o zaginięciu policję.

Już podczas wykonywania pierwszych czynności z rodziną zaginionej komendant powiatowy policji w Radomsku, podinspektor Jarosław Knapik ogłosił alarm dla funkcjonariuszy. Komunikat ze zdjęciem natychmiast trafił do policjantów uczestniczących w poszukiwaniach oraz na strony lokalnych mediów, w tym społecznościowych. Ze względu na podeszły wiek i problemy zdrowotne starszej pani istniało duże prawdopodobieństwo, że mogła się zagubić i nie wie, jak powrócić do miejsca zamieszkania. Do akcji włączyli się również strażacy – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Służby ratunkowe skrupulatnie sprawdzały wszystkie miejsca, do których mogła udać się seniorka.

Na szczęście prowadzona akcja zakończyła się sukcesem. Po kilku godzinach od zgłoszenia 82-latka została odnaleziona, ponad 20 kilometrów od domu. Słowa uznania należą się osobom, które zauważyły starszą, zdezorientowana i zmęczoną kobietę wychodzącą z terenu zielonego i zaalarmowały służby. Kobieta została zbadana przez zespół pogotowia ratunkowego i przekazana pod opiekę rodzinie.

Czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Ze względu na wiek, osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający ze zagubienia się, może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. Apelujemy, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie – dodaje policjant.


Czytaj też: Przestępczość w powiecie. Policyjne statystyki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD