Bajkowe poranki filmowe w MDK w Radomsku

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 4 i 11 sierpnia na Bajkowe Poranki Filmowe.


W czwartek 4 sierpnia, o godz. 11.00 w ramach Poranku Filmowego wyświetlona zostanie animacja “Yakari i wielka podróż” / 2D dubbing

reż. Xavier Giacometti, Animacja / Przygodowy / Familijny, Belgia / Francja / Niemcy 2020, 82 minut, b.o.

Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami – pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu? Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!

 

W kolejny czwartek, 11 sierpnia również o godz. 11.00 odbędzie się seans “Fritzi – przyjaźń bez granic” / 2D dubbing

reż. Matthias Bruhn / Ralf Kukula, Animacja / Przygodowy / Familijny, Niemcy / Luksemburg / Belgia / Czechy 2019, 87 minut, b.o.

Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w szkole tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania. 12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Ona sama chce znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego odważnie zmierza pod granicę podzielonego kraju.

 

Czytaj też: Wakacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na seanse

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD