Pożary pól ze zbożem. W jednym spłonął też ciągnik i prasa

Kilka upalnych, bezdeszczowych dni wystarczyło, aby zaczęły płonąć pola uprawne. Do wybuchy trzech pożarów doszło 28 i 29 lipca w dwóch gminach powiatu radomszczańskiego.


W czwartek (28 lipca) miały miejsce dwa pożary – w Myśliwczowie (gmina Wielgomłyny) oraz w Amelinie (gmina Radomsko).

Pożar ścierniska oraz zboża w Myśliwczowie wybuchł ok. godz. 15:40. Spłonęło 6 hektara ścierniska i zboża. Na miejscu działało 6 zastępów straży. Ogień udało się ugasić przed godz. 18.

Natomiast pożar w Amelinie objął 3 hektary zboża. Zawiadomienie o pożarze wpłynęło o godz. 18.45. Zagrożony był kombajn, który znajdował się na polu. W akcji uczestniczyło 8 zastępów straży: 3 z PSP, 2 OSP z KSRG oraz 3 OSP spoza KSRG.

 

Do kolejnego pożaru doszło w piątek (29 lipca) w Niedośpielinie w gminie Wielgomłyny. Przed godz. 17 wybuchł pożar pola oraz prasy z ciągnikiem. Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zatarte łożysko w prasie. Straty oszacowano na 300 tys. złotych (ciągnik New Holland, prasa New Holland). Uratowano mienie o wartości 50 tys. złotych (reszta zboża na polu) – mówi Marek Jeziorski z KP PSP w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD