Dachowanie samochodu w Silniczce. 4 osoby trafiły do szpitala

Reklama

Policjanci z radomszczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 785 w miejscowości Silniczka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 56-letni kierowca mitsubishi z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie doprowadził do dachowania pojazdu. Samochodem podróżowały cztery osoby, wszystkie zostały przewiezione do szpitali.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 11:55  na drodze wojewódzkiej nr 785 w miejscowości Silniczka w gminie Żytno. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z ruchu drogowego oraz służby ratownicze.

Według wstępnych ustaleń mundurowych, 56-letni mieszkaniec powiatu radomskiego stracił panowanie nad mitsubishi i zjechał na lewy pas drogi, następnie wjechał na trawiaste pobocze oraz do rowu i doprowadził do dachowania pojazdu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierujący był trzeźwy – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Oprócz niego w samochodzie znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani przez służby ratunkowe do szpitali we Włoszczowie i Radomsku, pasażerka pojazdu przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Kielcach.

Policjanci wykonali oględziny samochodu osobowego oraz miejsca zdarzenia. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego wypadku.

Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności.


Czytaj też: 6-letnie dziecko pod opieką pijanej matki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD