Policjanci podczas jednodniowej akcji odnotowali 135 wykroczeń kierowców

Reklama

Radomszczańscy mundurowi wspomagani przez policjantów z ościennych komend zorganizowali 12 września działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą “Bezpieczny powiat radomszczański”.


Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń do pomiaru prędkość pojazdów, w działania brał również bezzałogowy statek powietrzny. Głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

W prowadzonej akcji, mundurowych z Radomska, wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz z ościennych komend: Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Wielunia. Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu radomszczańskiego, zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów, a w szczególności przekraczających dopuszczalną prędkość. Pod lupą mundurowych były również zachowania kierujących w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był również stan trzeźwości kierowców.

Ponadto, policjanci bacznie przyglądali się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania miały charakter zarówno dynamiczny, jak i statyczny. W akcji wykorzystany został również bezzałogowy statek powietrzny. Mundurowi dzięki zamontowanej w dronie kamerze mogli z powietrza dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku wystąpienia sytuacji łamania prawa. Dron najpierw nagrywał wykroczenia drogowe, po czym informacje przekazywane były do naziemnych patroli, które następnie reagowały na popełniane wykroczenia drogowe.

Działania zakończone zostały wieczorem. Podczas całodniowej akcji policjanci odnotowali 135 wykroczeń, w tym 83 przypadków dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi łączenie nałożyli 98 mandatów karnych, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Pijany jechał do pracy. Uderzył w ogrodzenie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD