Dominik Żulicki – koncert z okazji Światowego Dnia Poezji. Zaprasza MBP w Radomsku

Reklama

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca oprócz dnia wagarowicza, świętujemy również Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka zaprasza na koncert Dominika Żulickiego.


21 marca – Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Głównym celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania oraz nauczania poezji na całym świecie. Jak podaje UNESCO – „Ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na koncert Dominika Żulickiego, autora tekstów, kompozytora i piosenkarza. Koncert odbędzie się 21 marca o godz. 17, w czytelni dla dorosłych (I piętro).

Spotkajmy się w naszej klimatycznej bibliotece i spędźmy ten wieczór razem! – zaprasza dyrektor MBP Anita Janczak.

Dominik Żulicki jest autorem tekstów, kompozytorem i piosenkarzem. Jest też laureatem festiwali poetyckich i turystycznych, m.in. OPPA, Bazuna, Festiwal im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju czy Spływarka w Warce. Pisze piosenki pełne pytań o cel i sens życia z pogranicza poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Od lat ściśle współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Radomsku.

Oprócz tego w wypożyczalni dla dorosłych (parter) dostępna jest wystawa książek ze zbiorów biblioteki “Poezja jest światem przeżyć i refleksji”. Dostępna w godzinach pracy biblioteki.


Czytaj też: Nowa wystawa w galerii sztuki Przystanek Cooltura. Na wernisaż zaprasza Foto Pozytyw

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD