MEBIN

Konkurs „Coś z niczego” rozstrzygnięty

Konkurs organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 pt. „Coś z niczego” polegał na wykonaniu ciekawej, śmiesznej lub poważnej, przydatnej lub zabawkowej pracy z różnych odpadów takich jak rolki po papierze toaletowym, zakrętki, kapsle, płyty CD, kable, butelki plastikowe, kubeczki po jogurtach, kartony po jajkach czy pudełka tekturowe.

Kupujemy chleb w plastikowej torebce, jajka w papierowej wytłoczce, jogurt w plastikowym kubeczku, wodę w plastikowej butelce, loda na drewnianym patyczku, groszek z metalowej puszce itd. produkujemy śmieci, śmieci, górę śmieci. Ale ze śmieci można zrobić coś z niczego – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Prace nadesłane na konkurs okazały się bardzo pomysłowe i odzwierciedlały najnowsze dokonania – np. lądowanie łazika Perseverance (wytrwałość) na Marsie. Najciekawsze dzieła miały ruchome elementy, np. spychacz na cukierki ma ruchomą łychę i podnoszoną kabinę, która zakrywa schowek na cukierki, w karmniku – jest opuszczana na druciku słoninka.

Wesołe zwierzaczki z ekopaczki wykorzystały różnorodność odpadów – tekturowe rolki po papierze toaletowym, foliowe woreczki w różnych kolorach, szklane słoiczki, resztki sznurka, kolorowe papierki po cukierkach; podobnie przy ekologicznym gospodarstwie – które wyposażone jest w pojemniki do segregacji odpadów.


Wyniki konkursu:

I miejsce – Seweryn Małek kl. 4a (Spychacz na cukiery) i Amelia Margas kl. 3a (Spotkanie na Czerwonej Planecie)

II miejsce – Patrycja Makowska kl. 4b (Wesołe zwierzaczki z ekopaczki) i Mikołaj Wawrzyńczyk kl. 5a (karmnik)

III miejsce – Magdalena Tkacz kl. 3b (gąsienniczka), Zuzanna Kurek kl. 2a (ekologiczne gospodarstwo) i Marysia Kosowska kl. 2b (świnka).

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego.

(fot. PSP 4)

Konkurs został zorganizowany w ramach programu edukacji ekologicznej pt. „Droga śmiecia. Nauka selektywnej zbiórki i wykorzystania odpadów” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.


Czytaj też: UCZEŃ I LO W RADOMSKU FINALISTĄ 62. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW